Demmler tehase külastus

Agroproffi Saksamaa tuuri järgmiseks peatuseks oli Demmler – Baierimaal Wertingenis asuv pea 230 aastase ajalooga Saksa firma mis on praeguseks põllumajandus haagiseid tootnud juba 120 aastat.

Tutvuma tulime eelkõige Demmler tootevalikusse kuuluvate lükandseinaga haagistega, mis on kompanii üks tugevamaid segmente ning tootmises lausa aastast 2003. Haagiste valikusse kuuluvad veel rullihaagised, half pipe tüüpi HD kallurid, 3 külge kallutavad ja tavalised vilja veo haagised, tsingitud kerega kommunaal haagised, ning veoautode treilerid.

Tootmine

Demmler toomisüksus asub Wertingeni linna piiril. Aastal 2014 ehitatud tootmishallides toodetakse lisaks Demmleri enda toodetele veel paari erineva brändi haagiseid. Meie külastuse ajaks hakkas põllumajandus haagiste tootmine selleks hooajaks otsi kokku tõmbama ja ehitusjärgus oli palju kommunaal- ja masinaveo haagiseid.

Demmler tootmis hallide pindalaks on hetkel 6250 m2, ning välipinda on kasutuses ca. 22000 m2, ning firmal on plaanid neid veelgi laiendada.

Lükandseinaga haagised TSM

Demmler TSM lükandseinaga haagised on silomassi, heksli, sõnniku, vilja ja seahulgas ka rapsi veoks. Tegemist on tõeliselt universaalsete ja ka turvaliste haagistega, sest massi mahalaadimine toimub lükandseinaga, mitte kallutades.

Demmler TSM seeria haagised on valikus kahes mudeliseeriana: Light/Trend ja Standard. Light ja Trend seeria haagised on kaalu säästvama ehitusega, parabool vedrustusega ja ilma tiisli vedrustuseta. Standard masinatel on pisut tugevamad pidurid, parabool või hüdropneumaatiline silla vedustus, ning hüdropneumaatiline tiisli vedrustus.

Mõlema haagise seeria mahutid ja lükandseina elemendid on täpselt sama ehitusega, mis tagab sama jõudluse ja vastupidavuse mõlema mudeliseeria haagistel. Haagiste mahud jäävad vahemikku 33,5 – 53,5 m3.

Demmler TSMÜ lükandseinaga ümberlaadimishaagised

Paljude patenteeritud lahendusega Demmler TSMÜ seeria ümberlaadimishaagised on väga sobivad olukordades kus heksel materjali, nagu silo ja puidu haket on vaja laadida esialgsest laadimise kohast veoautodeni. Taolise lahendusega ei pea veoautod seiklema põldudel ka metsaservades pidevas kinni jäämise ohus ja raskem töö viiakse läbi traktorite abil.

Demmler ümberlaadimishaagised kasutavad TSM seerial tuttavat lükandseinaga mahutite lahendust, ning on valikus mahtudega 41 – 47 m3. Ümberlaadimis kõrguseks on kuni 4,5 m.

Demmler Half Pipe HD haagised

Demmler HP seeria ülitugeva ehitusega kallurhaagised on mõeldud enamasti tööks karjäärides või teede ehituses. Haagistel on tugevad BPW tandemsillad, ning Halfpipe tüüpi kasti mahuks on 12.5 m3.

Demmler Halfpipe haagistel kasutatakse kasti tagumises osas 8 mm kuluterast,ülejäänud kas, ehk küljed põhi ja esisein on 6 mm kuluterasest, et tagada kõrge ekspluatatsiooni iga.

Haagistel on hüdrauliliselt juhitav ja mehhaanilise lukustusega tagumine luuk, et koormas olev mass ei avaldaks otsest survet luugi silindrile ja oleks ka transpordil ohutum.

Demmeler rullihaagised

Aastast 2015 hakkas Demmler lisama oma rullihaagistele hüdrauliliselt juhitavaid külgpiirdeid, mis said kiiresti populaarseks ja hõlmavad nüüd enamiku rullihaagiste müügi mahust.

Demmler rullihaagised on valikus kolme erineva mudeliseeriana, kus on 2 ja 3 sillalised haagised kandevõimetega kuni 17,5 t. Haagiste platvormide pikkused on vastavalt mudelitele 6 – 10 m. Saadavad on ka hüdrauliliselt juhitavad esimese ja tagumise seina laiendused, et teist rulli kihti efektiivsemalt ära mahutada.

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun

Küsi lisainfot

Kalev Kuusik

Jõgevamaa, Põlvamaa, Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa, Võrumaa

+372 521 1988
kalev.kuusik@agroproff.ee

Vaido Soosaar

Harjumaa, Hiiumaa, Läänemaa, Pärnumaa, Raplamaa, Saaremaa

+372 509 2247
vaido.soosaar@agroproff.ee

Kaur Raja

Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa

+372 5562 3826
kaur.raja@agroproff.ee

Karmo Karrik

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.