LS Traktorite olevik ja tulevik

Tutvustaks siin paari (kümne/saja) sõnaga kuidas loodi LS Traktoreid tootev LS Mtron, ning millised on uued tooted ja tootmis suunad lähimas ja kaugemas tulevikus.

LS Mtron loodi aastal 2003, kui kõrgtehnoloogiliste masinate osakond eraldus Lõuna Korea elektroonika gigandi LG grupist, kus toodeti traktoreid alates aastast 1976. Firma toodab põllumajandus traktoreid ja agregaate, roomikuid, plastik detailide tootmis masinaid, jne. LS Mtron eelmise aasta müük ületas 850 miljoni Euro piiri.

LS Mtron põllumajandustehnika iga aastane tootmis maht on 50 000 ühikut, ning omab kodumaal Lõuna Koreas kindlat turuliidri positsiooni. Tooteid eksporditakse enam kui 40 riiki, sealhulgas USA, Euroopa, Ladina Ameerika ja Hiina turgudele.

Eelmisel aastal sai LS Mtron 5. aastat järjest “Aasta Traktor” tiitli Põhja Ameerika Tehnika Maaletoojate Liidu poolt, ning lisaks sellele on LS “Korea Nr 1traktor“, olles juhtpositsioonil kaugdiagnostika ja autonoomsete traktorite välja töötamisel.

LS Mtron praegune tootevalik hõlmab 7 mudeli seeriat alates 18 hj mini traktoritest kuni 150 hj standard põllumajandus traktoriteni, mis sobivad väiksematele ja suurematele Euroopa klientidele.

Erinevatel põllumajandus messidel on esitletud futuristikku MTX seeria konsept traktorit, mis võtab sammu edasi tavapärastest voolujoonelisest kujundusest, ning demonstreerib “vihasema” välimusega disaini suunda.

Hetkel tootmises oleva suurima Tier 4 mootoriga ja laialdase kasutus alaga 100 hj XP seeria traktorid jõuavad Euroopa põllumeesteni aastal 2020. Traktoril on ergonoomiline süstik reevers, uue põlvkonna FPT mootor, ning baasvarustuses ka LED töötuled.

Aastal 2020 esitletakse ka premium klassi MT2 seeria universaaltraktoreid, ning järgneval aastal valmistutakse Stage V mootoritega mudelite tootmiseks.

Tuleviku suundadest võib välja tuua investeerimise keskonnasõbralikesse lahendustesse, sest LS Mtron alustas hiljuti koostööd maailma parima transmissioonide ja testimis firmaga AVL, mis asub Austrias. Eesmärgiks on välja töötada keskkonnasõbrakud ja efektiivsed e-Traktorid. Kompanii sihiks on kindlustada tugev ja lai valik mudeleid ka haljastuse ja maastiku kujunduse sektoritesse.

Vaata videot

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun