Eesti põllumeestele hästi tuntud Saksamaa põllumajandustehnika bränd Strautmann tuli välja dünaamilise kaaluseadmega VS ja PS seeria IsoBus juhtimisega universaallaoturitele.

Seadmega varustatud laoturid saavad töötada tavareziimis, kus põhja transportööri kiirust muudetakse vastavalt masina liikumiskiirusele, kui ka kohtväetamisega põllukaartide alusel. Laotatavad materialid võivad olla orgaanilst ja mineraalset tüüpi, nagu sõnnik, kompost, lubi, jne.

Kui traktoril puudub Isobus terminal, saab kasutada Strautmanni poolt tarnitavat Touch 800 juhtseadet Müller Elektronikult, mis on võimalik varustada ka põllukaartidega töötamiseks vajaliku GPS antenniga ja VRA (Variable Rate Application e. muutnorm) applikatsiooniga.

Dünaamiline kaaluseade erineb turul siiani levinud staatilistest kaaluseadmetest integreeritud güroskoobi poolest. Güroskoop annab kaaluseadme kontrollerile väga täpselt teada mis asendis on masin ja kompenseerib sellega masina asendis sõltuvaid ebatäpsuseid, näiteks kallakud ja ebatasane maapind. Sellest tulenevalt on dünaamiline kaaluseade tunduvalt parema täpsusega ja lisandunud on ka võimekus töötada täpselt ka väiksemate laotusnormidega.

Dünaamilise kaalusedamega universaallaoturite mudelid on saadaval alates 2021 aasta algusest.

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun

Küsi lisainfot

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.