Fritzmeir Isaria taimesensorid on välja töötatud moodsate täppisviljelus põhimõtete järgi – väetis ja taimekaitse preparaadid peavad jõudama taimedeni just sellises koguses ja mahus nagu seda reaalselt vajatakse, vältides sellega üle ja ja ala väetamist.

Isaria taimesensorid mõõdavad nii taimede biomassi kui ka reaalset taimes olevat lämmastiku kogust ja edastavad selle informatsiooni põhjal reaalajas väetisekülvikutele vajalikku lämmastiku külvinormi. See kõik on võimalik nii uduse ilmaga, pimedas või täies päevavalguses, sest Firtzmeier taimesensorite tööks pole vaja päevavalgust.

Et taimesensori töö oleks veelgi täpsem, saab seda kombineerida ka kohtväetus kaartidega, lisades reaalajas tehtavate arvutuste hulka ka mullastiku ja väetuskaartide info, mille põhjal kalkuleeritud külvinorm võtab arvesse nii taimestiku olukorra, lämmastiku sisalduse kui ka mullastiku omadustest sõltuva taimestiku kasvupotensiaali.

Isaria taimesensorid on reaalajas isekalibreeruvad ja ei vaja töö alustamiseks pikki ja keerulisi kalibreerimis protsesse. Seadmed on ühilduvad enamike muutnorme toetavate mineraalväetise laoturitega ja ka mõningate taimekaitse pritsidega.

Vaata videot

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun

Küsi lisainfot

Vaido Soosaar

Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa, Harjumaa, Raplamaa, Läänemaa, Pärnumaa, Saaremaa, Hiiumaa

+372 509 2247
vaido.soosaar@agroproff.ee

Kalev Kuusik

Jõgevemaa, Tartumaa, Põlvamaa, Võrumaa, Valgamaa ja Viljandimaa

+372 521 1988
kalev.kuusik@agroproff.ee

Karmo Karrik

Kaur Raja

Võta ühendust