Strautmann peakorteri ja tehase külastus

See poleks õige Saksamaa reis, kui me ei külastaks oma kõige pikaajalisemat partnerit Strautmann, kellega täitub järgmisel aastal lausa 20 aastane koostöö Eestis.

Strautmann tootevalik hõlmab silo kogurhaagiseid, mida toodetakse 6 mudeli seerias, heina kogurhaagisest, iseliikur ja järelveetavatest söödamikseritest ja tahkesõnniku laoturitest 5 erineva toote seeriana. Transport tehnika valikus on ka heksli- ja kallurhaagised.

Külastuse eesmärkideks olid 20 aastase partnerluse tähistamine Eestis 2023 aastal, tootmis üksuse külastus ja tutvumine uute mudelitega, mida esitleti messil EuroTier 2022.

Uued mudelid

Kuna meie külastus toimus pisut enne EuroTier 2022 messi, saime ka infot uuete mudelite kohta mida messil esitleti. Pika ja põhjaliku arendustöö suurimaks viljaks viljaks võib nimetada e-Sherpa elektrilist iseliikur söödamikserit, mis on ka juba aktiivses töös ja katsetuses.

Heaks uudiseks on ka kaua oodatud suurema mahutavusega iseliikur söödamikserite Primus 900 seeria, mille mahud jäävad vahemikku 22 – 30 m3.

Ühe teoga söödamikserite valikusse lisandus Verti-Mix Professional seeria, ning Strautmann haagiskogrite lipulaev Magnon sai lisaks Magnon 8 seeria, mis toob juurde 3 uut mudelite ja palju uusi varustus lahendusi.

Strautmann Magnon 8 seeria

Uued Strautmann Magnon 8 seeria haagiskogurid jätkavad esimese Magnon seeria uuenduslikkuse lainel. Koguritel on innovatiivne Flex-Load plastik piidega kogur, mis vähendab mulla sattumist silo massi, 44 kahe teraga isevinnastuvat nuga teoreetilise heksli pikkusega 35 mm ja uue põlvkonna integreeritud tigudega ja 8 T-tähiku ringiga rootor.

Uutel Magnon 8 haagiskoguritel on täituvust parandav ja jõudu kokku hoidev CFS seade, ning liikuv esisein, mis lisab kogurile silo ja heksli veol juurde efektiivset mahtu. Kogurid on valikus DIN mahtudega 36, 40 ja 44 m3, ning keskmisse pressimise mahud jäävad vahemikku 67 kuni 81 m3.

Esimesed uued Strautmann Magnon 8 seeria haagiskogurid on võimalik tellida juba 2023 hooajaks.

Strautmann e-Sherpa ja e-Primus

Strautmann e-Sherpa ja e-Primus elektrilised iseliikur söödamikserid on plaanitud tootmisesse 11 kuni 16,5 m3 mahtudega.

Strautmann e-seeria söödamikserid on varustatud modulaarse vedelikjahutusega kõrgepingeakuga koos uuendusliku akuhaldussüsteemiga. Neljast elektrimootorist kolme kasutatakse energiamahukate tarbijate elektrifitseerimiseks – mikserajam, veoajam ja freesajam. Abitarbijaid varustatakse jätkuvalt elektrohüdrauliliselt (nt juhtimine, tühjendusseadmete käivitamine). Nende tarbijate nõudluse ja võimsusega juhitav käivitamine aitab kaasa suuremale üldisele efektiivsusele.

Üks akulaadimine võimaldab laadida, segada ja tühjendada kuni 16 t sööta. Ümberarvestatud ehk 3 kuni 4 mikseri täit kokku kuni 300 lakteerivale lüpsilehmale. Olemasoleva laadimisinfrastruktuuri kasutamiseks on masin varustatud nii pardalaadija kui ka CCS2-ga ühilduva kiirlaadimissüsteemiga.

Esimene Strautmann Sherpa 140 on ringi ehitatud elektriliseks ja on aktiivses kasutus ja testimis faasis. Peale 2023 aasta testfaasi on oodata Strautmann e-seeria iseliikur söödamiksereid seeriatootmisesse.

Strautmann Primus 900

Messil EuroTier 2022 esitleti täiesti uut Strautmann Primus 900 iseliikur söödamikserite mudeliseeriat. Primus 900 valikus on kolm mudelit suurustega 20 kuni 30 m3.

Miksritel on 275 hj 6 silindrilised mootorid, pneumaatiline sildade vedrustus, 4 ratta pööramine ja külissõit. Lisavarustusena saab mikserid tellida ka nelikveoliste mudelitena.

Täiesti uuena on välja töötatud võimas 2,2 m laiune frees, mille maksimaalseks lõikekõrguseks on 6,5 m. Primus 900 mikserite on uue disainiga Strautmann IMS (Intensive Mix System) segamisteod, mis tagavad kiire ja ühtlase sööda segamise.

Söödamikserite kabiinist leiate uue 12″ diagonaaliga juht terminali, mille abil saate juhtida ja jälgida mikserite kõiki funktsioone.

Strautmann Verti-Mix Professional

Alates 2023 aasta kevadest saab tellida uusi Strautmann Vert-Mix Professional seeria ühe teoga söödamiksereid. Mikserid on valikus suurustega 7,5 kuni 14,5 m3.

Professional seeria söödamikserid on ilma kõrgendustete ja täiesti uue raami disainiga, mis muudab masinad tunduvalt kompaktsemaks ja annab parema manööverdusvõime. Suurenenud on mikseri luugid, ning masinad on valikus luukide või tagumise asetusega lindiga.

Verti-Mix Prifessional seeria mikserid on varustatud Strautmann IMS (Intensive Mix System) uue põlvkonna segamistigudega, mis tagavad kiire ja ühtlase sööda segamise.

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun

Küsi lisainfot

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.