Knoche tehase külastus

Agroproffide Grand Tour Saksamaal viimane etapp tõi meid Hannoveri lähistele Bad Nenndorf linna kus asub lausa 230 aastase kogemusega firma Knoche Maschinenbau. Knoche on aktiivselt põllumajandus agregaate tootnud juba aastast 1965, ning esimesteks toodeteks olid kultivaatorid ja põllurullid, randaalid lisandusid valikusse aastal 1975.

Kohtumise eesmärkideks olid arutleda 2023 aasta demode ja demomasinate teemal, tutvuda Knoche tootevalikuga, uute mudelitega, ning tutvuda Knoche tootmis võimekuse ja tehasega.

Knoche Tooted

Knoche tootevalikusse kuuluvad põllurullid, randaalid, erinevad kobestid ja tüükultivaatorid, ning valts purustid rohemassi, rapsi ja maisi tüü hekseldamiseks.

Praeguseks toodetakse Knoche poolt 500 kuni 700 ühikut mullatehnikat aastas, mis tarnitakse firmadele üle maailma. Tähtsamateks välisturgudeks on Rumeenia, Bulgaaria, Jaapan, Uus-Meremaa, Taani ja Inglismaa, ning loodetavasti tulevikus ka Eesti.

Knoche Crossmax

Knoche Crossmax jäigad ja klapitavad ripp randaalid on toodetud Saksamaal Hannoveri lähistel. Randaalide 510 ja 560 mm läbimõõduga individuaalselt vedrustatud kettad asetuvad raamile X formatsioonis, mis muudavad agregaadi väga stabiilseks. Mudelite töölaiused jäävad vahemikku 3 – 6 m.

Uudse X formatsiooniga ketaste asetusega, kus esimeses reas juhivad kettad mulda nii vasakule ja paremale väljapoole, ning tagumises reas töötavad kettad sissepoole kokku. Selline asetus vähendab tavaliste randaalidega võrreldes väga palju raamile avalduvaid koormuseid, ning muudab töö väga stabiilseks.

Crossmax randaalidele on võimalik paigaldada ka esimesed hüdraulilislt juhitavad libistid.

Praegu on arenduses ka Crossmax FW seeria järelveetavad mudelid töölaiusetega 6 ja 7 m, ning ketta suurustega 610 ja 660 mm. Esimesed mudelid peaksid põldudele jõudma 2023 aastal.

Knoche põllurullid

Knoche põllurullid on valikus töölaiustega 2,5 kuni 12,2 m. Esi- või tagarippsüsteemi haagitavad rullid on töölaiustega 2,5 – 3 m, järelveetavd 3 sektsiooniga põllurullid on töölaiustega 4,5 – 6,3 m, ning 5 ja 7 sektsiooniga tugevad põllurullid on töölaiustega 7,8 – 12,2 m.

Valtsi tüüpidest on valikus Cambridge, Crosskill ja Prisma kettad. Lisavalikuna on saadaval ka esimene libisti, mis tagab parema töö kvaliteedi raskemates muldades.

Cambridge rulli tüüp on enamlevinud ja mitmekülgseim, sobides nii mullakamakate murendamiseks, kui ka pinna tihendamiseks, olles samas hästi isepuhastuv ja ei vigasta taimestikku.

Prisma valtsid sobivad nii kergematesse, keskmistesse, kui ka kleepuvatesse mullastiku oludesse, ning säilitavad isepuhastuvuse ka kleepuvates muldades. Sobivad hästi ka rohumaade rullimiseks parandades vee balanssi.

Crosskill rullid toimivad hästi nii kergetes kui rasketes mullastikes, olles väga heade murendamis omadustega. Rullid on väga heade isepuhastuvus omadustega.

Knoche ECO

Knoche ECO seeria lihtsad tüükultivaatorid 3 punkti haakesse kasutavad 3 reas asetsevaid spiraalvedrustusega ja hanijalg otsadega C-piisid, mis võivad töötada kuni 14 cm sügavusel. Mudelivahemik hõlmab jäikade ja klapitavate raamidega masinaid töölaiustega 3 – 4,5 m.

ECO kobestitel baasmasinatel on V asetusega 480 mm läbimõõduga varbrull, reguleeritava ründenurgaga vedrustatud hanijalg piid, tagumine äke, äärekettad või plaadid tasasema töö tagamiseks, tagumised tuled ja esimesed tugirattad paremaks maapinna kopeerimiseks.

Knoche Speedmax

Knoche Speedmax valts purustid järgivad uut suunda tänapäevases põllumajandduses, kus vahekultuuride ja rohestusmassi kasutamine on jätkuvast tõusu trendis. Kuigi valts purustid pole midagi väga uudset, siis Speedmax on oma tehnoloogiliste lahenduste poolest lausa revolutsiooniline.

Speedmax tööelemendiks on tandem asetusega 75 cm laiused valtside moodulid. Terad asetsevad esimesel valtsil ühte ja teisel teist pidi, tekitades elemendil risti hekseldamise efekti. Modulaarne lahendus tagab ideaalse maapinna kopeerimise ja ka väksema tundlikkuse kividele. Täiesti omanäolise lahendusega on iga element on omakorda varustatud hüdropnemumaatilise kivikaitse süsteemiga, mille survet saab vastavalt töötingimustele kiirelt seadistada.

Speedmax mudelid on valikus 1,5 kuni 5,6 m töölaiusega rippmudelitena ja hetkel on aktiivses arenduses 5,6 kuni 12 m laiused järelveetavad mudelid. Speedmax 560 järelveetavat prototüüpi nägime ka töös, millest on ka meie Youtube kanalil väike video.

Knoche Discmax

Knoche Discmax järelveetavad randaalid on valikus 2 mudeliseerias. Randaalid töölaiustega 3 – 6 m on valikus jäikade või kolme osalise klappimisega mudelitena, millel on 610 mm läbimõõduga kettad. 7 kuni 9 m mudelid on aga tugeva integreeritud transport raamiga ja kahe osalise klappimisega, ning tööorganiteks on 560 mm läbimõõduga kettad.

Discmax FW randaalide maskimaalsed töösügavused on vastavalt mudelitele 17 ja 15 cm, ning pakkeritte valikusse kuuluvad 595 mm läbimõõduga varbrullid, topelt varbrullid, ning väga heade murendamis omadustega torurullid ja topelt U profiiliga pakkerid.

Knoche tootmisüksus

Knoche tootmisüsksus asub 22 000 ruutmeetril, millest ca. 1800 ruutmeetrit on tootmishoonete pinda. Knoche toodab väga suure osa oma masinatel vajalikest elementides ise, kaasa arvatud näiteks randaalide rummud, laagripukid, jne. See võimaldab efektiivselt kontrollida toodete lõpphinda ilma sõltumiseta kolmandatest osapooltest.

Suur osa tootmismahust on alltöövõtud erinevatele mullatehnikat tootvatele firmadele ja autotööstuse komponentide tootmisele, seepärast sertifitseeriti tootmine aastal 2008 tasemele DIN EN 9001:2000.

Knoche tootmises kasutatakse palju täisautomaatseid seadmeid nagu lõikepingid, CNC treipingid ja ka valts, ning painde pingid. Alles hiljuti sai uuenduse ka värvitsehh, kus saab nüüd varvida agregaate maksimum suurusega 16 m ja kaaluga 20 tonni.

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun

Küsi lisainfot

Kalev Kuusik

Jõgevamaa, Põlvamaa, Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa, Võrumaa

+372 521 1988
kalev.kuusik@agroproff.ee

Vaido Soosaar

Harjumaa, Hiiumaa, Läänemaa, Pärnumaa, Raplamaa, Saaremaa

+372 509 2247
vaido.soosaar@agroproff.ee

Kaur Raja

Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa

+372 5562 3826
kaur.raja@agroproff.ee

Karmo Karrik

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.