Knoche tehase külastus

Meie Agroproffide Agritechnica messi külastuse eel sai korralikult üle vaadatud ka Knoche tootevalik ja tootmine otse tehases. Knoche Mascinebau asub Hannoveri lähistel Bad Nenndorf linnakeses, kus on aktiivselt põllumajandus agregaate tooetud juba aastast 1965.

Agritechnica messi ajal on tehase külastuse mahud tavalisest tunduvalt suuremad, ning just seepärast pani Knoche kokku ka väikese ülevaate oma tootevalikust, saime külastada lähemalt ka erinevaid tootmis üksuseid. Külastuse ajal saime ka tehtud Knoche tootekoolitused meie müügi ja hoolde meeskonnale, millega me väga rahule jäime.

Kuna tooteinfot leiate lihtsalt ka meie kodulehelt, võtame siin kokku pigem kõik uuema ja huvitava mida tehases näha sai.

Knoche Crossmax FW

Lisaks praugusele tootmises olevale Knoche Crossmax jäikadele ja klapitavatele ripp randaalidele on Knoche välja arendanud uut Crossmax FW järelveetavate randaalide seeriat.

Nagu ka reippes midelitele on ka FW randaal uudse X formatsiooniga ketaste asetusega, kus esimeses reas juhivad kettad mulda nii vasakule ja paremale väljapoole, ning tagumises reas töötavad kettad sissepoole kokku. Selline asetus vähendab tavaliste randaalidega võrreldes väga palju raamile avalduvaid koormuseid, ning muudab töö väga stabiilseks.

Lisaks uuele raamile on Crossmax FW seeria järelveetavad mudelid töölaiusetega 6 ja 7 m, ning ketta suurustega 610 ja 660 mm. Nägime ka esimest Crossmax 600 FW mudelit, mis läbib lähiajal põhjaliku testimise, ning seejärel planeeritakse ka seeriatootmine.

Knoche Fieldmax

Knoche põllurullid said oma nimeks Fieldmax, mis hõlmab kogu põllurullide seeriat. Rullid on valikus töölaiustega 2,5 kuni 12,2 m. Esi- või tagarippsüsteemi haagitavad rullid on töölaiustega 2,5 – 3 m, järelveetavd 3 sektsiooniga põllurullid on töölaiustega 4,5 – 6,3 m, ning 5 ja 7 sektsiooniga tugevad põllurullid on töölaiustega 7,8 – 12,2 m.

Valtsi tüüpidest on valikus enamasti valitud Cambridge, Crosskill ja Prisma kettad, kusjuures just Prisma tüüpi kettad on järjest populaarsemad oma kooriku purustus ja tihendus omaduste poolest. Kõikidele järelveetavatele mudelitele on lisavalikuna saadaval ka esimene libisti, mis tagab parema töö kvaliteedi raskemates muldades.

Knoche Speedmax FW

Knoche Speedmax FW järelveetavad valts purustid lisandusid lisaks juba pikemat aega tootmises olevatele rippes masinatele. Speedmax masinad järgivad uut suunda tänapäevases põllumajandduses, kus vahekultuuride ja rohestusmassi kasutamine on jätkuvast tõusu trendis. Kuigi valts purustid pole midagi väga uudset, siis Speedmax on oma tehnoloogiliste lahenduste poolest lausa revolutsiooniline.

Speedmax tööelemendiks on tandem asetusega 75 cm laiused valtside moodulid. Terad asetsevad esimesel valtsil ühte ja teisel teist pidi, tekitades elemendil risti hekseldamise efekti. Modulaarne lahendus tagab ideaalse maapinna kopeerimise ja ka väksema tundlikkuse kividele. Täiesti omanäolise lahendusega on iga element on omakorda varustatud hüdropnemumaatilise kivikaitse süsteemiga, mille survet saab vastavalt töötingimustele kiirelt seadistada.

Speedmax rippes mudelid on valikus 1,5 kuni 5,6 m töölaiusega, ning Speedmax FW seeria aktiivses arendusesolevad järelveetavad mudelid on plaanis 5,6 kuni 12 m laiusetena. Speedmax 560 FW järelveetavat prototüüpi nägime me töös eelmisel aastal, praeguseks on testimises ka 750 FW ja 1200 FW mudelid.

Knoche tootmisüksus

Knoche tootmisüsksus asub 2,2 hektaril, millest ca. 1800 ruutmeetrit on kasutusel 3 erineva tootmishoonetena. Knoche toodab väga suure osa oma masinatel vajalikest elementides ise, kaasa arvatud näiteks randaalide rummud, laagripukid, jne. See võimaldab efektiivselt kontrollida toodete lõpphinda ilma sõltumiseta kolmandatest osapooltest.

Välja võib tuua, et ligi 80% kogu firma kogukäibest moodustavad põllumajandustehnika ja autotööstuse detailide ja komponentide tootmine. Seepärast sertifitseeriti tootmine aastal 2008 tasemele DIN EN 9001:2000.

Põllumajandustehnika komponentidena toodetakse komplektseid laagripukke, kandureid erinevate põllurullide tootjatele, samuti toodetakse palju ka pakkereid ja valtse, ning erinevaid konstruktsioone näiteks põllumajandus tarvikute firmale Industriehof, jne.

Knoche tootmises kasutatakse palju täisautomaatseid seadmeid nagu lõikepingid, CNC treipingid ja ka valts, ning painde pingid. Alles mõned aastad tagasi sai uuenduse ka värvitsehh, kus saab nüüd varvida agregaate maksimum suurusega 16 m ja kaaluga kuni 20 tonni.

Küsi lisainfot

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.