Strautmann generatsiooni vahetus

Tänavu täitub Strautmann kaubamärgil Eestis ilus ümmargune number – juba 20 aastat on Eesti põllumehi varustatud kvaliteetse silotehnikaga.

Kuid mitte selle pärast külastasime me Mai keskel Strautmann tehast, vaid tegemist oli veelgi suurema tähtsusega sündmustega. Nimelt andis Strautmann firma omanik, härra Wolfgang Strautmann peale 70 juubelit ametlikult teatepulga üle nooremale genertsioonile. Selle auväärt sündmuse tunnistajateks oli kutsutud ka Agroproff OÜ meeskond.

Ametlikul tseremoonial teatas härra Wolfgang Strautmann, et juhtimise üle andmine nooremale põlvkonnale jätab talle piisavalt aega teha seda mida talle enim meeldib teha – milleks on toote arendus. Tema initsiatiivil on loodud ka eelseeria elktriline iseliikur söödamikser ePrimus, mida näidati ka pidustuste ajal Strautmann iseliikur söödamikserite vigursõidu, või balleti käigus, nagu Strautmann seda ise nimetas.

Järgneval päeval tähistati seda sündmust ka Strautmann avatud uste päevaga, mille käigus tutvustati kõigile huvilistele, koostöö partneritele, klientidele ja lihtsalt suurematele ja väiksematele huvilistele Strautmann tootmist ja masinaid.

Avatud uste päev

Avatud uste päeva käigus said kõik huvilised tutvuda nii Strautmann uute toodetega, nagu uus iseliikur söödamikserite prototüüp mudel Primus 928, elektriline iseliikur söödamikser ePrimus 413, Magnon 8 seeria uute haagiskoguritega, või seeriatootmises olevate transport haagiste, söödamikserite, haagiskogurite või universaal ja tahkesõnniku laoturitega.

Samas said kõik külastajad tutvuda hiljuti tugevalt laienenud ja uuenenud tootmis liinidega, mille hulgas on ka uued pulbervärvimis ja keevitus robotite installatsioonid.

Strautmann Magnon 8 seeria

Näituse platsil oli võimalik tutvuda ka uue Strautmann Magnon 8 seeria haagiskoguritega. Koguritel on innovatiivne Flex-Load plastik piidega kogur, mis vähendab mulla sattumist silo massi, 44 kahe teraga isevinnastuvat nuga teoreetilise heksli pikkusega 35 mm ja uue põlvkonna integreeritud tigudega ja 8 T-tähiku ringiga rootor.

Uutel Magnon 8 haagiskoguritel on täituvust parandav ja jõudu kokku hoidev CFS seade, ning liikuv esisein, mis lisab kogurile silo ja heksli veol juurde efektiivset mahtu. Kogurid on valikus DIN mahtudega 36, 40 ja 44 m3, ning keskmisse pressimise mahud jäävad vahemikku 67 kuni 81 m3.

Esimesed uued Magnon 8 seeria haagiskogurid on juba põldudel töös ja tellitavad 2024 hooajaks.

Strautmann e-Primus 413

Näituse eesplaanil oli kindlasti Strautmann ePrimus 413 elektriline iseliikur söödamiksri prototüüp mudel, mis oli kindlasti üks publiku magneteid. e-Primus elektrilised iseliikur söödamikserid on plaanitud tootmisesse 11 kuni 16,5 m3 mahtudega.

Strautmann e-seeria söödamikserid on varustatud modulaarse vedelikjahutusega kõrgepingeakuga koos uuendusliku akuhaldussüsteemiga. Neljast elektrimootorist kolme kasutatakse energiamahukate tarbijate elektrifitseerimiseks – mikserajam, veoajam ja freesajam. Abitarbijaid varustatakse jätkuvalt elektrohüdrauliliselt (nt juhtimine, tühjendusseadmete käivitamine). Nende tarbijate nõudluse ja võimsusega juhitav käivitamine aitab kaasa suuremale üldisele efektiivsusele.

Üks akulaadimine võimaldab laadida, segada ja tühjendada kuni 16 t sööta. Ümberarvestatud ehk 3 kuni 4 mikseri täit kokku kuni 300 lakteerivale lüpsilehmale. Olemasoleva laadimisinfrastruktuuri kasutamiseks on masin varustatud nii pardalaadija kui ka CCS2-ga ühilduva kiirlaadimissüsteemiga.

Esimesed ePrimus mudelid on aktiivses kasutus ja testimis faasis. Peale 2023 aasta testfaasi on oodata e-seeria iseliikur söödamiksereid seeriatootmisesse.

Strautmann Primus 928

Lisaks teistele iseliikur söödamikseritele oli tutvumiseks väljas ka uus Strautmann Primus 928 iseliikur söödamiksri prototüüp, mis esindab täiesti uut Primus 900 iseliikur söödamikserite mudeliseeriat. Primus 900 valikusse tuleb kolm mudelit suurustega 20 kuni 30 m3.

Miksritel on 275 hj 6 silindrilised mootorid, pneumaatiline sildade vedrustus, 4 ratta pööramine ja külissõit. Lisavarustusena saab mikserid tellida ka nelikveoliste mudelitena.

Täiesti uuena on välja töötatud võimas 2,2 m laiune frees, mille maksimaalseks lõikekõrguseks on 6,5 m. Primus 900 mikserite on uue disainiga Strautmann IMS (Intensive Mix System) segamisteod, mis tagavad kiire ja ühtlase sööda segamise.

Söödamikserite kabiinist leiate uue 12″ diagonaaliga juht terminali, mille abil saate juhtida ja jälgida mikserite kõiki funktsioone.

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun

Küsi lisainfot

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.