Agroproff OÜ meeskond Agritechnica 2019 messil

Niisiis, koleda ja kõleda ilmaga Novembrist põgenemiseks võtsime ette teekonna maailma suurima põllumajandustehnika messi Agritechnica 2019 poole. Reisist võtsid osa meie müügitiim: Kesk-Eesti ekspert ja muidu muhe mees Vaido, Lõuna-Eesti spets ja naerupall Kalev, Boss mees Raudo, pesamuna ja GPS kunn Kaur, varuosa ekspert Urmas ja müügijuht Karmo.

Hea seltskonnaga on iga reis kiire, kuigi tundub et meie plaan paremasse kliimasse liikuda läks vett vedama, sest kesine ilma jälitas meid Hannoverini. Seevastu kodus läks ilm meie lahkudes ilusaks… Kahtlane kokkusattumus…

Messile jõudsime 12. novembri hommikul ja esialgseks plaaniks sai läbi käia meie partneride platsid ja tutvuda uute toodetega. Arvasime siis naiivselt, et 3 päeva on küllatlt messist ülevaate saamiseks… Ei, ei olnud. Kuigi väga kauem poleks meie jalad vast vastu pidanud.

Esimene suurem huvi objekt oli kindlasti Strautmann Magnon haagiskogur, millel oli meie jaoks palju uudseid lahendusi: elastsete plastik piidega kogur, liikuv esisein ja uus terade lahendus. Ja Agritechnicale kohaselt polnud me ainsad seal huvi tundmas, masina ligi saamine oli probleemne, pähe torkab sügavalt Eesti maitsega fraas: “Nagu kilud karbis”… Saime lõpuks löögile, ning pettuma me ei pidanud, masin oli muljet avaldav. Samuti tõmbasid uudistajaid ligi mehitamata iseliikur söödamikser Verti-Q, ning tahekesõnniku laoturid muutnormiga väetuskaartidega tööks ja muidugi järelveetavad söödamikserid, mille ümber ja isegi alla jätkus uudistajaid alati.

Järgmine suurem huvi objekt oli Thaler laadurite hulgas, sest heitgaasi normid läksid jälle tobedamaks, vabandust, rangemaks ja seekord on löögi all mootorid vahemikus 26 kuni 49 hj. Sest kui meil pole midagi muud teha kliima kaitsemiseks kui toppida mootorile lisaks üli kalleid ja haruldaste elementidega kübemefiltreid masinatele mis on vaid pisut võimsamad kui keskmine raider… GRRRRRR…

Seega on nüüd paljud Thaler laadurid uute mootoritega, ning mootorite vahetus on masinatele kasuks tulnud, uuenenud on disainid ja tõstevõimed. Eriti kena on uuendus kuuri läbinud Thaler kompakt seeria teleskooplaadur 48T18. Laaduril on uus kabiin, mis on ruumikam ja ergonoomiliselt mugavam, ning tõstevõime suurenes lausa 2 tonnini. Lisaks sellele iludusele oli platsil ka 5A laaduri mudel, mille pööravad lisaks keskliigendile ka kõik rattad, mis muudab masina erakordselt manööverdusvõimeliseks ja huvitavaks.

Sama heitgaasinormide mure kummitas ka Cast laadureid, ning probleemile läheneti absoluutselt teisel moel – mudelivalikusse lisanduvad lähiajal elektrimootoritega mudelid, näiteks Cast 800 Eco elektrilise ajamiga mudel häirib vähem ümbritsevat keskonda ja lubab muretult töötada ka kehvasti ventileeritud siseruumides. Sarnase lähenemisega on ka Cast gruppi kuuluv Worky Quad minilaadur Eco Quad, mis on juba praegu seeriatootmises.

Väga huvitav oli ka Cast Maxo, mille 50 ja 57 hj mudelid tõstavad 2,1 tonni 3,2 meetrini! Seada võimekuselt väga suurt gabariitidelt väikest laadurit oli messi saginas raske korralikul kaadrisse saada! Lisaks sellele olid messil ka uuenedud varustuse ja disainiga Carbon seeria kompaktlaadurid.

Järgmine suurem üllatus tuli Rauch messiplatsilt, nimelt täielikult uuenesid Rauch Aero pneumaatilised väetisekülvikud. Lisandusid Aro rippes mudelid 32.1, ning Aero GT 60.1 sai uuenedud kuue ning hulgaliselt uusi funktsioone, nimelt on Aero GT esimene väetisekülvik maalimas mis suudab töölaustel 30 kuni 36 meetrit iga 1,2 m kaupa juhtida poomi sektsioone ja samal ajal kasutada igal sektsioonil ERINEVAT laotusnormi tööks põllukaartidega!!! Seda Rauch Multirate funktsiooni hinnati messil hõbemedaliga. Hõbemedali teenisid ka Axis väetsekülvikutel kasutatav lahendus Hillcontrol, mis kompenseerib kallakutel külvates laotusvihku ja ülekatet, välistades üle- ja aladoseerimise.

Platsil olid tunglemise keskmes ka Axent järelveetav lubja ja väetise laotur, ning uuenenud MDS seeria lihtsad väetisekülvikud, mis mahutavad nüüd 2000 l ja töötavad töölaiustega kuni 24 m. Muidugi oli näitusel ka eelmis messi naelaks olnud Rauch mikroväetise droon.

Fella platsil olid tömbenumbriteks Sanos 11010 DN 10,7 m töölaiusega rippkaaruti, ning uus fella esiniiduk Ramos FQ, mis kasutab maapinna kopeerimiseks hüdropneumaatilist lahendust, ning mille liikumis ulatus on tõeliselt märkimisväärne. Ramos FQ on ka esimene Fella esiniiduk mille töölaus küündib üle 3 meetri, nimelt on valikus 3,1 ja 3,6 m mudelid.

Kuigi Fella tehnika oli äärmiselt atraktiivne ja huvitav meile kõigile, sai konkurentsitult parima vastuvõtu meie meeskonnalt Fella õlu. Fella Harvesting Energy sloganiga pärjatud tõeliselt mahe ja rammus õlu tõi näole tõelise muheluse mida võib leida ke meie piltidelt.

Järgmised suured ja ka mõõtmetelt suured uudistooted olid Van Wamel Perfect jäätmaniidukite hulgast. Nimelt valmis Krone Big M 450 iseliikur niidukitele uus Trigant horisontaalvõlliga jäätmaaniidukite koplekt, mille töölaiuseks on 9,2 m. Samuti esitleti Messil Perfect TriWing jäätmaaniiduki komplekti, kuhu kuuluvad korraliku 3D haakeraamiga esiniiduk ja hüdropenumaatilise maapinna kopeerimisega tagumine niidukoplekt. Van Wamel Perfect TriWing jäätmaaniiduki töölaius on 8,6 m.

Täppisvileluse poolelt üllatasid seekord lisaks Rauch laoturitele ka Isaria taimesensorid, mida oli näha pea igal platsil, ning eriti suure üllatusena ka Abbey vedelsõnnikulaoturi juures, kus esitleti Abbey NIR sensorit. NIR sensor on sead mis mõõdab infrapuna valguse abil lägas reaalajas lämmastiku sisaldust, eristades sealjuures eraldi ka ammoniaaki mis on kergelt lenduv ja ei jõuta põllul enamasti kõike omastada. Lägahaagise täitmisel mõõdetud lämmastiku sisaldusest arvutatakse keskmine ja selle baasil saab läga laotada põllu väetuskaardi alusel muutnormiga, tagades, et kõik toitained jõuavad põllul õiges koguses õigesse kohta.

Uudised oli ka Trimble ja Mülleri väljapanekute hulgast, näha sai uut GFX-350 paralleelsõidu seadet, Müller Smart 570 IsoBus terminali ja esitleti ka lahendust kus Müller Touch terminalid saavad kasutada Trimble roolisüsteeme!

Viimase haigete jalgade päeva üheks suurimaks avastuseks kujunes aga Agri-Spread väetise ja lubja laoturid. Üllatav ehitus kvaliteet, tohutu mudelivalik, mille hulgas on laoturid mahtudega 3,2 kuni 19,3 m3!!!!! Valikus on lihtsad mudelid ja laoturid kaalude, IsoBus-i ja 14 GPS põhise lülitusega sektsiooniga, ning lisade hulk võttis hinge kinni! Vaat kus vääriline lõpp meie Agritechnica 2019 aasta seiklusele!

Vaata videot

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun