Rauch tootmise ja õppeüksuse külastus

Meie pikaaegne partner Rauch (juba pea 19 aastat) kutsus meid külla oma Saksamaal Prantsuse piiri lähistel Rheinmünster-Söllingenis asuvasse tootmise ja õppe kompleksi. Endises Kanada lennuväe baasis on lisaks Rauch tehasele ka service ja koolitus keskus, ning ka Rauch Event Hangar, kus viiakse läbi Rauchi kliendi üritusi.

Seekordse koosviibimise käigus tutvustati erinevate riikide Rauch maaletoojatele ja edasimüüjatele uusi mudeleid ja tootmis suundasid, ning viidi läbi läbi koolitused tootmises olevate Rauch mineraalväetise laoturitele. Sellega kaasnes ka praktiline põllupäev, kus toimusid erinevate masinate demonstratsioonid.

Uued Tooted

Nagu iga eesrindliku ettevõtte puhul on ka Rauchi edu saladuseks pidev tootearendus. Tootearenduses on ettevõttel kaks põhilist suunda: Vastavalt klientide ja müügi osakondade tagasisidele arendatakse edasi olemasolevaid tooteid ja lahendusi, ning täiesti uute tehnoloogiate ja masinate välja töötamine.

Seekord esitleti meile uudis masinatena Aero 32.1 pneumaatilist täppisväeturit, Axent uut lihtsamat mudelit M 90, ning täiesti uut suunda mineraalväetise kasutamiseks esindab Deepot 32.1, mis viib väetise otsa mulda. Lisaks sellele sai Axent 100.1 uue UniversalPack EMC laotur mooduli.

Arendustöö käimas olevatest projektides mainiti ka Aero GT funktsionaalsuse kasvu, MDS mudel sai endale kaaluseadme, väetise identifitseerimis tabelisse ja äppi lisanduvad nüüd ka orgaanilised väetised, näiteks kanasõnniku pelletid, jne.

Töös on veel palju teisigi projekte, mis peaksid realiseeruma ja avalikkuse ette jõudma järgnevatel aastatel.

Rauch Axent M 90

Rauch Axent M 90 on taskukohasem ja ökonoomsem lahendus 100.1 järelveetavast laoturist. Axent M 90 on 9400 l mahuga ühe sillaga mineraalväetise laotur, millel on hüdrauliline põhjalindi käitus, ning laotusmehhanism on tuttav Axis M EMC kardaan ajamiga mudelitelt. Maksimaalseks töölaiuseks on 50 m.

Laoturil on vastavalt valikule 2 või 4 Rauchi poolt patenteeritud speed servot, mis töötavad tavapärastest lineaar aktuaatoritest 2,5 korda kiiremini, ning pole nii vastuvõtlikud väetisetolmu ka korrosiooni vastu kui aktuaatorid.

Esimesed Rauch Axent M 90 mudelid jõuavad klientideni 2023 aasta sügisel.

Rauch Aero 32.1

Rauch on jõuliselt tagasi liikumas pneumaatiliste täppisväeturite turule, pakkude lisaks hetkel tootmises olevale 6000l mahutiga Aero GT mudelitele nüüd taas rippmudeleid. Aero 32.1 täppisväeturid on mahuga 3200 l ja poomidega 18 -30 m.

Rauch pneumaatilised täppisväeturid tagavad 100% normi nii laotus ala keskel kui ka otsades, Varispread sektsioonikontrolliga laotatakse väetis täpselt sinna kuhu vaja ilma ülekateteta. Väetuskaartidega töötades on Multirate 4 võimeline laotama ühe poomi ulatuses lausa KUUS erinevat laotusnormi, viies täppisviljeluse täiesti uuele tasemele.

Lisaks sellele laotab Aero servakülvi puhul väetise 100% täpsusega kuhu teda vaja, ning väetise laotamine tuuliste ilmadega pole enam probleem. Aero täppisväeturid tagavad ühtlase laotuse ka muutliku kvaliteediga ja ülikerge graanuli või kristalliga väetiste puhul.

Rauch Deepot 32.1

Täiesti uut suunda väetamises esindab Rauch Deepot 32.1 täppiskülvik. Deepot täppiskülvik viib mineraal väetise otse mulda 23 cm sügavusele, kuna katsetega on tõestanud, et just sellel sügavusel viiakse väetise emissioone ja kadusid miinimumini.

Deepot täppiskülvikuid saab kasutada reavahedega 37,5, 50 ja 75 cm. Külvi organid on paigaldatud poomidele igasse teise rea vahesse, ning on valikus töölaiustega 6 – 9 m. Mahuti suuruseks on 2200 l.

Pikaajalised katsed on näidanud, et Rauch Deepot täppiskülvikuga väetatud põldudel kasutatakse väetist väga efektiivselt, lausa 20% väiksema laotusnormiga võrreldes paisklaotusega saavutatakse 6% suurem saagikus! Lisaks sellele ei ole Deepotiga väetatud taimed nii põuatundlikud võrreldes tavapäraste väetamis lahendustega.

Rauch Universal Pack EMC

Axent 100.1 lubja lautus moodul on läbi teinud suured muutused, ning on nüüd saadaval Rauch Universal Pack EMC laotusmoodulina. Universal Pack on kasutatav lubja ja ka orgaanilise materjali laotuseks, ning laotustäpsuse kasutusmugavuse tagab nüüd Rauch väetisekülvikutelt tuttav EMC süsteem.

EMC süsteem kontrollib laotava materjali materjali väljakülvi, ning vajadusel korrigeerib seda reaalajas, muutes nüüd lubja laotamise täpsemaks kui kunagi varem keegi seda teinud on.

Rauch Testhall

Rauch Service ja Arendus kompleksi asendamatu osana on loodud Euroopa suurim ja täpseim mineraalväetiste testimis hall. Laotusruumis saab katsetada väetisekülvikuid töölaiusega kuni 75 m. Täielikult konditsioneeritud saal tagab aastaringselt püsivad katsetingimused temperatuuridel 20–25°C ja maksimaalsel õhuniiskusel 45%.

Testhallis viib aastas läbi umbes 3000 puistekatset. Katsete kõige olulisem eesmärk on määrata uute väetisetüüpide jaoks soovitatavad seadistused ja fikseerida need laotustabelites. Rauch pakub laotustabeleid nii m kodulehel ja äpis ligi 2700-le väetisele.

Kui teie kasutatavat väetist pole Rauch tabelites, saab sellekohast infot testhalliga kontakteerudes, saates infot väetise graanuli suuruse kohta pildina, ning magukaaluga, või veelgi täpsemalt konkreetse väetise tehasesse testimiseks saatmiseks. Selleks tuleb tehasesse saata ca. 4 l väetist läbivoolukatse ja lennuomaduste testimiseks.

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun

Küsi lisainfot

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.