Potila ajalugu

Potila on pikima ajaloo ja suurima kogemusega kultivaatorite tootja Soomes. Kõik algas aastal 1966, kui Mikko Potila ei leidnud tema kriteeriumitele vastavat kultivaatorit, ning otsustas selle endale ise ehitada. Olles selleks ajaks metallitöödega tuttav juba üle 10 aasta, sai kultivaator ehitatud selline, et jäi silma ka naabruses olevatele põllumeestele.

Tekkinud huvi kultivaatorite vastu viis 1967 aastal M.Potila firma asutamiseni, mis tegeles ümbruskonnas populaarsete kultivaatorite tootmisega. Vähem kui 10 aastat hiljem oli Potila agregaate hulgaliselt üle Soome ja oldi muutunud kultivaatorite sünonüümiks. Aastal 1974 toodi Potila tootmine üle praegusesse asukohta Kiikoise külla.

Areng ja tänapäev

Mis oli/on sellise edu saladuseks? Vastus on üllatav – rasked mullad. Soomes on palju väga raskeid muldasid, ning enamasti olid pakutavad kultivaatorid liiga kerged. Potila kultivaatorid olid tugevate ja pikkade raamidega, ning kasutasid efektiivseid varbrulle. Samad väärtused kehtivad siiani, ning praegugi on Potila kultivaatorid mullaharimis tehnoloogiate ja seadmete loomisel esirinnas.

Kliendid on paljudel juhtudel läbi perekondade rinevate põlvkondade ja hindavad Potila toodete kvaliteeti, funktsionaalsust ja klienditeenindust. Aastal 2015 läbi viidud uuringu põhjal olid kõikides Soomes kasutusel olevatest kultivaatoritest 37% Potila omad. Lähimate konkrentide numbrid olid vastavalt 15 ja 6 %. Praeguseks on Potila tootnud üle 40000 erineva kultivaatori.

Potila on viimaste aastate jooksul teinud kultivaatorite hulgas tugevalt arendustööd, ning valikus on hulgaliselt uusi ja uuenenud mudeleid. Hetkel koosneb Potila S-piidega kultivaatorite tootevalik 3 mudeliseeriast: Master, Magnum Plus ja Solver.

Potila tooted

Potila Master H seeria kultivaatorid on järelveetavad pika raamiga ja suure läbilaskevõimega. Tugevad ja keskmisest suurema harimis sügavusega Potila 11×45 mm piid asetsevad 8 reas. Baasvarustuses on esimene pii libisti, ning tagumeseks harimis organiks võib olla äke, varbrull, libisti või nende kombinatsioonid äkkega. Töölaiused on 5 kuni 8 m.

Potila Magnum Plus seeria järelveetavad kultivaatorid on veelgi pikema raamiga ja suure läbilaskevõimega. Potila 11×45 mm piid asetsevad lausa 9 reas. Baasvarustuses on esimene pii libisti, ning tagumeseks harimis organiks võib olla äke, varbrull, libisti või nende kombinatsioonid äkkega. Töölaiused on 7 kuni 11 m.

Potila Solver HD kultivaatorid on järelveetavad, pika raamiga ja suure läbilaskevõimega. Solver kultivaatorid on mõeldud tööks nii eelharitud kui ka harimata pinnal. Tugevad ja keskmisest suured Potila 10×65 mm piid asetsevad 8 reas, ning valikus on ka hanijalg pii otsad mis on populaarne valik maheharimise töödes. Baasvarustuses on esimene pii libisti, ning tagumeseks harimis organiks võib olla 2 realine äke, varbrull, libisti või nende kombinatsioonid äkkega. Töölaiused on 5 kuni 8 m.

Lisaks S-pii kultivaatoritele toodab Potila ka põllurulle ja libisteid töölaiustega vastavalt kuni 8,2 ja 10 m.

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun

Küsi lisainfot

Kalev Kuusik

Jõgevamaa, Põlvamaa, Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa, Võrumaa

+372 521 1988
kalev.kuusik@agroproff.ee

Vaido Soosaar

Harjumaa, Hiiumaa, Läänemaa, Pärnumaa, Raplamaa, Saaremaa

+372 509 2247
vaido.soosaar@agroproff.ee

Kaur Raja

Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa

+372 5562 3826
kaur.raja@agroproff.ee

Karmo Karrik

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.