Rauch Axis EMC seeria väetisekülvikud pakuvad erakordset täpsust, kiirust ja kasutusmugavust ka kõige nõudlikumale põllumehele. Muljetavaldava jõudluspotentsiaali ja revolutsiooniliste lahendustega seab Axis väetisekülvikutele uue standardi.

Axis EMC seeria väetisekülvikud on saadaval nii kardaan- kui ka hüdroülekandega. Töölaiused jäävad 12-50 m vahemikku. Mahutid suurusega 1400-4200 liitrit.

Axis EMC seeria väetisekülvikud on varustatud mitmete revolutsiooniliste ja patenteeritud lahendustega, nagu näiteks EMC intelligentne külvinormi kontroll või ülikiired SpeedServo mootorid sektsioonikontrolli ja siibriava reguleerimiseks. Lisaks on kõikidel Axis seeria väetisekülvikutel 6 aastane garantii perforeeruva rooste vastu.

EMC 2 – revolutsioon väetamises

EMC 2 on Rauchi poolt patenteeritud intelligentne külvinormi kontrolli lahendus. Milleks kaaluda vähetäpsete kaaludega kogu väetisekülvikut, kui saab kaaluda väga täpselt individuaalsele kettale langeva väetise kogust?

EMC 2 kasutab külvinormi kontrollimiseks väga täpseid väändemomendiandureid, mis asetsevad otse ketta all. Mida rohkem langeb väetist kettale, seda suurem on kettale mõjuv koormus. EMC 2 abil on Rauchi väetisekülvik võimeline korrigeerima vasakut ja paremat ketast individuaalselt. Ühe poole ummistuse korral ei avata mõlema poole siibreid nagu traditsiooniliste kaaludega süsteemi puhul, vaid avatakse vaid ummistuse poole siiber. Teine pool väetab edasi nagu ei oleks midagi juhtunud.

SpeedServo – 3x kiirem

SpeedServo on Rauchi poolt patenteeritud unikaalne servomootor, mis on kuni 3 korda kiirem kui konkureerivad lineaaraktuaatorid. See tähendab, et sektsioonikontroll, siibri avamine/sulgemine ja Rauchi põlluotsa automaatika OptiPoint on kuni kolm korda kiirem kui teistel väetisekülvikutel.

SpeedServo teeb eriliseks ka asjaolu, et sellel puuduvad korpusest sisse-välja käivad elemendid. Lineaaraktuaatoril on sisse-välja käiv silinder, mis tõmbab aktuaatori sisse nii niiskust kui ka väetisetolmu. SpeedServo servomootor seda ei tee. See tagab SpeedServo suurepärase vastupidavuse.

GranuSafe – õrn väetiste vastu

Rauchi GranuSafe süsteem on õrn iga väetisegraanuli vastu. Aeglase liikumisega (17 p/min) segaja likvideerib ummistusi graanuleid purustamata, vähendades sellega tolmamist. Täpsed puisteomadused isegi tundliku väetisega.

Väetis langeb läbi harjastega tunneli ketta keskosale, kus pöörlemiskiirus kõige väiksem. Harjased hoiavad ära turbulentsi, mis tähendab, et väetis langeb just sinna kuhu see langema peab.

VariSpread Pro sektsioonikontroll

Rauch Axis EMC väetisekülvikud on varustatud VariSpread Pro sektsioonikontrolliga, mis on suuteline ühe meetrise sammuga sektsioone juhtima. Automaatne sektsioonikontroll suudab külvamist alustada nii seest-välja kui ka väljast-sisse mustriga. Lisaks sellele on standardvarustuses ka uudne GapSpreading, kus Rauchi väetisekülvik on võimeline väetist külvama põllule tekkinud taskutesse (vt pilti).

Peaaegu ükski põld ei ole täiuslik nelinurk ja seetõttu tekib põllukontuure järgides paratamatult mõni tasku, kuhu on vähem väetist külvatud kui peaks. Siin tuleb appi GapSpreading, mis tänu kavalale viskepunkti ja väetise koguse reguleerimisele suudab väetist külvata ka vihu keskele jäävatesse taskutesse.

Kõike seda täiustab OptiPoint. Väetised on erinevate lennuomadustega ja Rauchi OptiPoint võtab seda arvesse, arvutades välja igale väetisele sobivad seadistused. Rauchi OptiPointi põlluotsa automaatika lülitab põllu otsas külviku sisse ja välja just siis, kui on õige aeg. Ja seda iga väetise puhul eraldi. Rauchile kuuluvas Euroopa moodsaimas väetiste testhallis testitakse erinevate väetiste omadusi ja saadud info sisestatakse Rauchi nutirakendusse, kus see info ka igale põllumehele kättesaadav on. Nutirakendusest edastatakse see info juhtmevabalt Rauchi väetisekülvikusse.

Servakülvi valikud

Hüdraulilise ülekandega Axistel saab servakülvi teostada nii vasakul kui paremal pool või mõlemal pool korraga. Midagi peale nupu vajutamise teha vaja ei ole. Ei ole tarvis kettaid vahetada või labasid liigutada.

Kardaanülekandega Axistel on servakülv paremal poolel ja nupuvajutusega langetatakse alla TELIMAT T25 servakülvi seade. TELIMAT T25 servakülvi seadmel tuleb paika panna väetisetabeli järgi viskepositsioon, mis võtab vähem kui ühe minuti. Väetisetabeli andmed on saadaval Rauchi nutirakenduses või juhtmevaba andmeedastuse korral ka väetisekülviku juhtpuldis.

Tehnilised andmed

Axis M 30.2 EMC Axis H 30.2 EMC Axis M 50.2 EMC Axis H 50.2 EMC
Töölaius (meetrit) 12-42 12-42 18-50 18-50
Max mahutavus (liitrit) 3200 3200 4200 4200
Baas mahutavus (liitrit) 1400 1400 2200 2200
EMC 2 jah jah jah jah
SpeedServo jah jah jah jah
VariSpread Pro sektsioonikontroll jah jah jah jah
Sektsioonide arv astmevaba astmevaba astmevaba astmevaba
Ülekande tüüp mehaaniline hüdrauliline mehaaniline hüdrauliline
Axmat Duo radarisüsteem ei ei ei valikuline
Kaaluseade (W) valikuline valikuline valikuline valikuline
Juhtseade ISOBUS/Quantron-A ISOBUS ISOBUS ISOBUS
WLAN juhtmevaba andmeedastus jah jah jah jah
Perforeeruva rooste garantii (aastat) 6 6 6 6

Vaata videot

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun

Küsi lisainfot

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.