Juhtiv Saksamaa väetisekülvikute tootja Rauch on alati olnud oma alal üks innovaatilisemaid teerajajaid, ning nüüd on nende uusimaks suunaks väetise otse mulda viimine.

Uus süvaväetur Rauch DeePot 25.1 järgib just seda suunda.

Ligi 7 aastase uurimustöö põhjal väidab Rauch, et väetise otse maase viimisel maisi ja muude köögiviljade kasvatusel on kolm peamist eelist.

Esimeseks eeliseks on maisi sügavam ja tugevam juurdumine, mis annab põuastel aegadel ligi kolme nädalase lisa aja enne kasvu pidurdumist võrreldes tavapäraste väetamis lahendustega.

Teiseks eeliseks on dramaatiline lämmastiku kao vähenemine atmosfääri. Klimaatiliste emissioonide (ammoniaak ja dilämmastikoksiid) kadu on 90% väiksem võrreldes pealt väetamisega.

Kolmandaks kaitseb mulda viimine väetist tugevate vihmade ja üleujutuste poolt põhjustatava minema uhtumise eest.

Rauch täheldab, et nende kolme kombinatsiooni tulemusena on kuue aastase katse perioodi jooksul saagikus kasvanud 3 kuni 5%, ning seda 20% väiksema väetise kogusega. Arvestades praeguseid väetise hindasid ja järjest karmistuvaid ettekirjutusi on väetise mulda viimine suurepärane viis kulusid kärpida.

Rauch DeePot 25.1 viib granuleeritud mineraaalväetise mulda 10 kuni 25 cm sügavusele. Mahuti suuruseks on 2000 või 3000l, ning laotuseks kasutatakse Turbo S doseerimis mehhanismi, mis juhib väetise injektoritesse tööorganitel. Tööorganiteks on avamis ketas, väetise seemendi ja sulgemis rattad, mis suruvad ava kinni ja piiravad väetise kadu õhku. Vaatamata sügavale väetise paigutusele ei tekita seemendi tugevat kobestamis effekti, säilitades mulla naturaalse struktuuri.

Rauch DeePot mineraalväetise laoturit esitletakse avalikkusele ka 2022 aasta näitusel Agritechnica.

Küsi lisainfot

Kalev Kuusik

Jõgevamaa, Põlvamaa, Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa, Võrumaa

+372 521 1988
kalev.kuusik@agroproff.ee

Vaido Soosaar

Harjumaa, Hiiumaa, Läänemaa, Pärnumaa, Raplamaa, Saaremaa

+372 509 2247
vaido.soosaar@agroproff.ee

Kaur Raja

Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa

+372 5562 3826
kaur.raja@agroproff.ee

Karmo Karrik

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.