Vajadused

Kõige esimene faktor mineraalväetise laoturi valimisel on laotatava pinna suurus, mis määrab ära laoturi suuruse. Seejärel on faktoriks tehnoradade vahe, mis määrab laoturi töölaiuse. Oluline on ka masina funktsionaalsus, selge on see, et 20 hektari laotamisel pole profiklassi masin just kõige mõistlikum valik, ning 1000 hektaril tööks on keskklassi masin jõuetu.

Järgnevate valikute hulgas on laoturi ülekande tüüp, mis võib olla tavaline kardaan ülekanne, eco kardaan ülekanne või hüdrauliline ülekanne. Lisaks sellele on tänapäeval üha populaarsem täppisviljelus, mis tähendab tööd põllukaartide, aktiiv sensorite ja sektsioonijuhtimisega.

Järgnevalt harutamegi lahti iga kategooria nüansid, ning teeme ka ülevaate valikus olevatest mudelitest.

Laoturite klassid

Rauch väetisekülvikud jagunevad laias laastus 3 erinevasse klassi:

Ökonoomsete masinate klass, kus on lihtsad mehhaanilise ülekandega mudelid töölaiustega 10 kuni 42 m, mahtudega kuni 3200 liitrit.

Keskklassis on mudelid samuti mehhaanilise ülekandega ja töölaiustega 10 kuni 42 m, mahtudega kuni 3200 liitrit ja valikus on vastavalt töökiirusele laotust juhtivad mudelid.

Profiklassi mudelid on tavalise ja eco mehhaanilise, ning hüdraulilise ülekandega masinatega töölaiustega kuni 50 m ja mahtudega kuni 9500 l.

Öko klass

Ökonoomsemate masinate klassi kuuluvad väga lihtsa ehitusega ja mehhaanilise JVV ülekandega Rauch MDS ja Axis mudelite variatsioonid K, D ja C.

K mudelitel avatakse laoturite siibrid hüdrauliliselt, ning siibrid sulgeb vedru, mis rakendub hüdro sektsiooni ujuvasse asendisse juhtimisel. D mudelitel toimub siibrite avamine ja sulgemine hüdrosilindri abil, ning C variatsioonidel avab ja sulgeb siibreid elektri juhtimisega lineaar aktuaator masina kabiinis oleva E-Click juhtpuldi abil.

Masinate eeliseks on äärmiselt lihtne ehitus, ning mudelitel K ja D puudub sisuliselt elektri süsteem, kui välja arvata tuled. Laotamine toimub fikseeritud liikumis kiirusega, mis leitakse külvitabelite abil.

Keskklass

Keskklassi kuuluvad Rauch MDS ja Axis Q, ning Axis W mudelite variatsioonid. Q ja W mudelitel juhitakse välja laotatavat kogust vastavalt laotusnormile sõltumatult liikumiskiirusest. Q mudelitel juhitakse väljakülvi arvestuslikult, ning W mudelid on varustatud kaaluseadmetega. Rauch väetisekülvikutele on võimalik lisada GPS põhine sektsiooni juhtimine, ning töötada põllukaartide ja taimesensoritega.

Tegemist on väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega masinatega, mille funktsionaalsus ja võimekus on võrdne nii mõnegi konkureeriva margi profi klassi masinatega

Profiklass

Profiklassi kuuluvad Rauch Axis EMC mudelid.

Rauch EMC mineraalväetise laoturitel on mehhaanilise või hüdraulilise ülekandega EMC süsteem. EMC süsteem korrigeerib väljakülvi külviku ketastele edastuva koormuse järgi, ning juhib nõnda mõlemat laotusketast individuaalselt. See tähendab et laotur suudab reageerida väetise kvaliteedi muutustele ja seda reaalajas korrigeerida.

Axis EMC külvikud kasutavad traditsiooniliste lineaar aktuaatorite asemel kiiremaid, töökindlamaid ja täpsemaid servo mootoreid. Speed Servo lahendus juhib külvikutel väljakülvi ja töölaiust, ning tagab kiire ja täpse sektsioonide juhtimise.

Rauch väetisekülvikutel on võimekus laotada põllukaartide järgi mõlema külviku kettaga erinevat laotusnormi, töötada taimesensoritega, ning on varustatud enamasti IsoBus lahendusega ja sektsioonijuhtimisega. Valitud mudelitele on võimalik paigaldada Axmat Duo seade, mis kontrollib ja juhib reaalajas väetise laotus laiust ja asendit vastavalt välistele teguritele.

Rauch profiklassi laoturid kuuluvad väetisekülvikute absoluutsesse tippu, ning on uuenduslike lahenduste teerajajad.

Järelveetavad mudelid

Rauch järelveetavad paisk laoturid on valikus Axent ja TWS mudelitena, mahtudega vastavalt 8500 ja 9500 l ja laotus laiustega kuni 50 m. Valikus on ka ülitäpne pneumaatiline laotur Aero, mahuga 6300 l, ning 30, 32 ja 36 m laotuspoomidega.

Rauch Axent ja TWS

Rauch Axent on 9400 l mahuga universaallaotur, mis on võimeline laotama erinevate laotusmoodulitega lupja ja mineraalväetiseid. Lubja laotuse laius on 12 kuni 15 m. Väetiselaotus Axis moodulil kasutatakse hüdraulilise ajamiga EMC laoturite tehnoloogiaid koos reaalajas juhtimisega, ning Isobus ja sektsioonikontrolliga.

Rauch TWS seeria mineraalväetise laoturitel on hüdrauliline või kardaan ajamiga ülekanne, ning mehhaaniline või hüdrauliline EMC süsteem. Laoturid on mahutavusega 8400 l. Töölaiused on kuni 50 m. TWS mudelid on varustatud Axis profiklassi mineraalväetise laoturitega.

Rauch Axent ja TWS laoturitel on valikus kõik profiklassi masinate funktsioonid koos suurema mahuga, sobides hästi suurematesse ettevõtetesse.

Rauch Aero

Rauch Aero GT 60.1 pneumaatilised ja roostevabast terasest laotuspoomiga mineraalväetise laoturid on valikus poomi laiustega 30 kuni 36 m. Aero GT mahuti maht on 6300 l ja kandevõime on 5000 kg.

Rauch Aero GT pneumaatilised väetise laoturid suudavad ülima täpsusega laotada ka väga kergeid väetiseid, näiteks karbamiidi, ning tänu laotus poomile jõuab laotusnorm täpselt õigesse kohta.

Masinatel on baasvarustuses MultiRate control, millega on 6 erineva poomi sektsiooniga võimalik külvata väetuskaartide põhjal erinevat laotus normi. See tähendab et vastavalt laoturi poomi laiusele on minimaalne muutnormi ala laius 5 kuni 6 m. MultiRate funktsioon annab Aero GT laoturile ülima täpsuse ja funktsionaalsuse, millele paisklaoturite hulgas vastet pole.

Arenduses on ka Aero rippmudelid, mida sai näha ka Agritechnika messil.

YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun
YouTube vajab kuvamiseks Sinu luba. Lisateavet leiate lehelt Küpsiste kasutamine- ja privaatsuspoliitika teavitus.
Nõustun

Küsi lisainfot

Võta ühendust

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.